«Гайворонська ГЕС». Реконструкція гідроагрегата №3

  • Номінальна потужність станції – 6,6 МВт;
  • Кількість гідроагрегатів – 3 шт;
  • Тип генератора – синхронний;
  • Номінальна напруга – 10 кВ;
  • Розрахунковий перепад – 9 м.

Гайворонська ГЕС побудована в 1964р. і розташована в смт. Гайворон, Кіровоградської області. Сумарна потужність електростанції на даний момент складає 6,6 МВт. ГЕС розташована на р. Південний Буг і має робочий перепад 9м.

По причині тривалого терміну експлуатації, в 2016 р. замовником було прийнято рішення щодо реконструкції гідроагрегату № 3. Гідроагрегат представляє собою вертикальну турбіну пропелерного типу. На валу турбіни встановлений синхронний генератор, потужністю 2,2 МВт.

В ході виконання робіт була проведена повна заміна системи управління і захисту генератора, модернізація системи збудження. Також замінили систему регулювання швидкості турбіни РС –К1 і мастильні системи генераторного підшипника. Одним з нововведень даного проекту була розробка цифрової системи управління електромашинним збуджувачем, що дозволило відмовитись від дорогих тиристорних систем і підвищити швидкість реакції збудження на коливання в енергосистемі , а також знизити загальну вартість інвестицій.

Існуючий регулятор швидкості РС-К1 був повністю демонтований і замінений на сучасну гідравлічну станцію , що забезпечує точне позиціонування направляючого апарату, а також гарантовану зупинку агрегату в аварійних ситуаціях.

Пуск генератора здійснюється методом точної автоматичної синхронізації, що дозволило звести до мінімуму пускові струми і забезпечити плавне і без ударне включення генератора в мережу.

Модернізація ГА№3 дозволила перейти на сучасні мікропроцесорні прилади управління та захисту, підвищити надійність роботи агрегату, забезпечити цілодобовий сбір інформації про його роботу в центральну SCADA систему.

Гайворонська ГЕС - 3
Гайворонська ГЕС - 3

Наші Проекти