«Гайворонська ГЕС». Роботи по будівництву гідроагрегату №4

  • Номінальна потужність станції – 7,1 МВт
  • Кількість гідроагрегатів – 4 шт;
  • Тип генератора – синхронний;
  • Номінальна напруга – 0,4 кВ;
  • Розрахунковий перепад – 9 м.

Гайворонська ГЕС побудована в 1964 р. і розташована в смт. Гайворон, Кіровоградській області. Сумарна потужність електростанції на даний момент складає 7,1 МВт. ГЕС розташована на р. Південний Буг і має робочий перепад 9 м. На даному об’єкті встановлена горизонтальна поворотно-лопатева турбіна.

В зв’язку специфіки роботи гідроелектростанції, в період засухи, ГЕС повинна забезпечувати санітарний скид води для потреб нижче розташованих населених пунктів. Враховуючи той факт що, мінімальний санітарний скид складав приблизно 6 м3/сек, керівництву ГЕС було прийнято рішення доукомплектувати станцію додатковими генераторами с номінальними витратами близькими до санітарного скиду. Дане рішення дозволило знизити втрати станції в «сухі» періоди, а вироблену електроенергію продавати на електроринок за «зеленим тарифом». Номінальна потужність встановленого генератора склала 500кВт.

Данний проект було реалізовано спільно з польською компанією «GEG Engineering». При реалізації даного проекту був проведений великий об’эм будівельних робіт по установці горизонтальної поворотно-лопатевої турбіни. Нашими спеціалістами була розроблена і встановлена система захисту генератора і система управління збуджувачем, а також силовий комутаційний щит на 1600А.

Спеціалістами нашої компанії був виконаний монтаж всіх контрольних кабельних трас , а також монтаж гідравлічних магістралей регулятора швидкості , мастильних систем і систем гальмування турбіни.

Спільно з спеціалістами «GEG Engineering» був проведений весь комплекс пуско-налагоджувальних робіт і тестова експлуатація агрегату.

Всі параметри роботи гідроагрегату відображаються в єдиній центральній SCADA системі замовника.

Гайворонська ГЕС - 4
Гайворонська ГЕС - 4

Наші Проекти